Завершується незвичайний за своїми викликами 2020 рік...
Яким він був для факультету та для кожного з нас? Час підбити підсумки… Нові світові реалії 2020-го створили проблеми в абсолютно різних сферах та рівнях діяльності суспільства, в той же час спонукаючи людство стати сильнішим, свідомішим, мобільнішим у прийнятті рішень та у набутті нових навичок та вмінь. Весняний семестр для всієї факультетської спільноти став переламним у адаптації до нових реалій та викликів:
Студенти та викладачі разом шукали та вчились новим засобам комунікації в умовах дистанційного навчання, шукали найбільш ефективні її шляхи, оперативно та мобільно реагували і вирішували будь-які завдання. Звісно, всім було непросто, але ми впорались!
Науковці факультету спрямовували "мозковий штурм" на розв’язання як практичних, так і теоретичних аспектів своїх досліджень, репрезентуючи свої наукові доробки в рейтингових журналах.
Дистанційна форма роботи не стала на заваді традиційних для факультету весняних заходів – Міжнародної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії", загальноуніверситетських та факультетських Днів відкритих дверей та Дня Хіміка.
Відбулись перші захисти дипломних робіт та дисертацій в онлайн-форматі.
Загартувавшись навесні, у всеозброєнні зустріли осінній семестр у повній готовності до роботи за будь-яких умов:
Незвичним та випробувальним рік став і для абітурієнтів цього року, яких у вересні ми все ж зустріли у звичному форматі навчання, але День першокурсника вже зустрічали в онлайн-форматі.
Навчання, наукова робота, захисти дисертацій, тренінги та онлайн-семінари роботодавців, Дні відкритих дверей, Лекторій для юних хіміків, наради, засідання, сесія – все набуло особливостей нових умов роботи… Для багатьох з нас термін "робочий день" розтягувався у "робочу добу".
Найголовніше, консолідуючи зусилля ми подолали всі перешкоди і стали досвідченішими, сильнішими та згуртованішими. Нехай 2021 рік стане роком здійснення мрій та світлих сподівань! Бажаємо всім міцного здоров’я, сил для нових здобутків та натхнення для успішного втілення всіх задумів!
24.12.2020
Хімічний факультет запрошує
на Олімпіаду з хімії абітурієнтів 2021 року!
Вітаємо абітурієнтів із початком Всеукраїнської олімпіади Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2021 році! (наказ) Олімпіада проходитиме в два тури: відбірковий та фінальний. До участі допускаються особи, які отримали повну загальну середню освіту, або є учнями випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів, або мають право на отримання документа про повну загальну середню освіту в навчальний рік проведення Олімпіади. Учасникам очного туру Олімпіади, які набрали не менше ніж 90% балів нараховуються додаткові бали до сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з хімії – 20 балів, але не вище 200 балів за предмет – при розрахунку конкурсного балу під час вступу в Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Найближчим часом на сайті буде розміщено реєстраційну форму, терміни проведення, умови та завдання відбіркового туру. Слідкуйте за новинами!
29.12.2020
Підвищення кваліфікації для викладачів Звертаємо вашу увагу, що сертифікат, який можуть отримати учасники занять після успішного проходження курсу, буде зараховуватися як проходження працівниками Університету курсів із підвищення кваліфікації! Метою проведення циклу занять є вдосконалення професійних компетентностей викладачів у використанні дистанційних технологій навчання, а відтак – подальше поліпшення якості освіти в КНУ імені Тараса Шевченка. Наразі програма занять формується організаційним комітетом проєкту, тож просимо всіх зацікавлених якнайшвидше заповнити форму-опитування, щоб ваші побажання було враховано, а цикл занять став для вас корисним і комфортним процесом із професійного саморозвитку.
Як долучитися до занять освітнього циклу? Щоб стати учасником навчального проєкту й отримати сертифікат про підвищення кваліфікації, заповніть форму-опитування для поліпшення планування та організації заходів.
Упродовж якого терміну приймаються реєстраційні заяви? Заповнити заявку для участі в першому циклі занять можна до 10 січня 2021 року.
Хто може стати учасником занять?
Педагогічні й науково-педагогічні працівники Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Коли почнуться заняття? Орієнтовний час проведення циклу занять – перший квартал 2021 року.
Якою є вартість участі в освітньому курсі? Усі зацікавлені представники Університету можуть долучитися до занять на безоплатній основі.
24.12.2020
Павло Михайлюк - старший науковий співробітник хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка доктор хімічних наук, став першим українцем, який отримав престижний європейський грант ERC (European Research Council) у сфері органічної хімії. Вітаємо його!!! За допомогою свого гранту Павло Михайлюк сподівається вирішити проблеми, пов’язані з отриманням більш доступних ліків та сприяти розвитку медицини, використовуючи нові ізостери − молекули з подібною формою та властивостями. Команда Павла Михайлюка розробляє інноваційні біоізостери, які будуть включені до кількох противірусних, протизапальних та гіпотензивних препаратів. Одним з найпоширеніших структурних елементів у хімії є бензольне кільце. На сьогодні понад 500 ліків, включаючи аспірин та парацетамол, складаються з речовин, що містять бензол. При цьому фармацевтичні компанії намагаються розробляти та поставляти на ринок нові ліки з використанням таких "будівельних блоків" з елементами бензолу. Тож метою досліджень, які очолює наш науковець, − знайти так звані безпатентні еквіваленти наявним лікарським засобам та посилити їх лікувальні властивості. Детальніше про роботу Павла Михайлюка можна прочитати у журналі Європейської дослідницької ради (ERC).
23.12.2020
Успішний приклад міждисциплінарної співпраці у галузі виноробства та хімії - спільні дослідження між Університетом Hochschule Geisenheim та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. До вашої уваги стаття про те як хімія допомагає вивчити аромат вина.
23.12.2020
24 Грудня 2020 р. о 13.00 відбудеться Конференція трудового колективу хімічного факультету У порядку денному:
1. Звіт декана хімічного факультету про роботу факультету за 2020 рік. 2. Різне. Конференція відбудеться в онлайн форматі:
Ідентифікатор конференції: 555 335 3949
Підключитись до конференції Zoom можна також за посиланням.
15.12.2020
На Хімічному факультеті відбувся тематичний День відкритих дверей-онлайн, присвячений Льоду та Полум’ю. Майбутні абітурієнти та їх батьки відчули себе дослідниками, які вивчали та аналізували взаємодію льоду – знання, що студенти отримують навчаючись на факультеті та полум’я – активного, яскравого студентського життя.
Зустріч розпочав декан факультету, доктор хімічних наук, професор Ю.М. Воловенко, окресливши основні переваги та особливості здобуття освіти на хімічному факультеті КНУ; доцент Наталія Усенко, заступник декана з навчальної роботи, розповіла про ключові аспекти навчально-наукової роботи факультету, міжнародне співробітництво та працевлаштування. Викладачі кожної з кафедр факультету познайомили зі спектром знань, який студенти отримують, навчаючись на кожній кафедрі, а також продемонстрували консолідуючу дію та вплив двох класичних стихій – льоду та полум’я – у захоплюючих хімічних дослідах.
Представники Студентського парламенту факультету поділились лайфхаками успішного та цікавого студентського життя та навчання, а відповідальна за роботу приймальної комісії в цьому році – доцент кафедри неорганічної хімії, Віра Пономарьова розповіла про формулу успіху вступу-2021!
Родзинкою заходу стала тепла зустріч з випускниками факультету, які завітали цього дня до Alma mater не тільки з України, а й з різних куточків світу, зокрема Японії, США, Швеції, Угорщини, аби поділитись своїми враженнями від навчання на факультеті, досвідом та здобутками.
А на завершення відбувся майстер-клас з приготування вершкового морозива, із застосуванням хімічних засобів екстреного охолодження.
Якщо Ви пропустили захопливу зустріч – маєте можливість насолодитися переглядом на YouTube-каналі факультету; Хочете бути в курсі найактуальніших подій та новин хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка? Підписуйтесь на наш YouTube-канал.
08.12.2020
Рада молодих вчених Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує на вебінар "Техніки ефективного тайм-менеджменту", який відбудеться 9 грудня 2020 року в 18.30 в онлайн режимі на платформі ZOOM.
Спікер:
Зубченко Володимир,
директор Бізнес-школи КНУ Корпорації "Науковий парк"; лектор курсів з інноваційного підприємництва, економіки, ризик-менеджменту, data science, статистичних методів, бізнес-моделювання, фінансової та актуарної математики, фінансового аналізу; бізнес-тренер та ведучий; сертифікований актуарій British Institute of Actuaries (UK).
Запрошуються студенти, аспіранти, молоді науковці!
Міністерство освіти і науки України оголосило про проведення інформаційного заходу "Research and Innovation Day in Ukraine" з метою висвітлення та обговорення результатів участі України у Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій "Горизонт 2020" (далі – Програма "Горизонт 2020"), а також для інформування щодо подальших кроків для приєднання до наступної Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій "Горизонт Європа".
Захід відбудеться 11 грудня 2020 р. з 10.00 – 17.00 (за київським часом) у режимі онлайн. До участі запрошуються вчені та інноватори; учасники проєктів Програми "Горизонт 2020"; представники центральних органів виконавчої влади; представники малих та середніх підприємств; засновники та учасники стартапів; інші зацікавлені сторони.
Більш детальна інформація за посиланням.
06.12.2020
Знання - спокійне, виважене, непохитне, як Лід
А Життя на факультеті - яскраве, активне, як полум'я
Хімічний факультет - взаємодія Полум'я та Льоду
Запрошуємо школярів, батьків та всіх бажаючих зануритися в цю взаємодію у день відкритих дверей хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, що відбудеться онлайн!
12 грудня о 12:00 Підключитися до конференції Zoom. (Ідентифікатор: 5553353949)
Від колективу факультету, студентів та випускників ви дізнаєтесь найактуальнішу інформацію:
Вступне слово декана факультету професора Воловенко Ю.М.
Про Кафедри факультету
Лід та полум’я у дослідах
Зустріч з випускниками факультету
Особливості вступу 2021 – формула успіху
Життя факультету
Майстер клас – синтез морозива
02.12.2020
Шановні колеги! Організаційний комітет з проведення виборів ректора КНУ повідомляє, що другий тур виборів ректора Університету відбудеться 4 грудня 2020 року. Голосування проходитиме з 9:00 до 15:00 на тих же шести виборчих дільницях, що і в першому турі. Запрошуємо виборців взяти участь у голосуванні. При собі просимо мати паспорт, ручку і засоби індивідуального захисту.
ЗВЕРНЕННЯ В.О. РЕКТОРА ЛЕОНІДА ГУБЕРСЬКОГО ЩОДО ВИБОРІВ 25 ЛИСТОПАДА 2020 РОКУ
Шановна Університетська громадо!
Завтра, 25 листопада, в житті Університету відбудеться важлива подія – чергові вибори ректора.
Цього разу вибори проходять у непростих умовах пандемії коронавірусу та дистанційної роботи Університету.
Та я впевнений, що всі виборці: викладачі, науковці, представники студентства й працівників, проявлять свідомість і відповідальність, прийдуть на виборчі дільниці та проголосують. Адміністрація ж, зі свого боку, організує процес волевиявлення з дотриманням усіх протиепідемічних правил та санітарних норм задля забезпечення права вибору кожного члена колективу.
Важливо, щоб вибори відбулися! Закликаю вас скористатися своїм правом, виконати громадянський обов’язок й обрати найбільш достойного з числа кандидатів.
До уваги студентів старших курсів! Талліннський технічний університет, кафедра хімії та біотехнологій, пропонує 4-річну PhD позіцию з хімії. Науковий керівник: старший науковий співробітник Євген Карпічев; Співкерівник: старший викладач Крістель Вене.
Тема: Sustainable formulations for encapsulation of antibacterial/antiviral agents and natural extracts Заявки приймаються до 16 грудня. Подробиці за посиланням.
18.11.2020
Щиро вітаємо хімічне студенство з Міжнародним днем студентів! Бажаємо вам цікавого навчання, успішних сесій, великих досягнень, реалізації наукових ідей, насиченого та веселого студентського життя! Майте активну життєву позицію та змінюйте світ на краще!
18.11.2020
Шановні колеги! Кандидат на посаду ректора, Вижва Сергій Андрійович, запрошує всіх активних викладачів, співробітників, студентів для зустрічі в он-лайн режимі 19.11.2020 з 16 до 19 години. Обговоримо питання майбутнього університету. Долучайтесь: Zoom Meeting: https://us02web.zoom.us/j/82412230447 Meeting ID: 824 1223 0447 Passcode: 191120
Шановні аспіранти, випускники аспірантури, викладачі та роботодавці випускників хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка! В процесі акредитації науково-освітньої програми докторів філософії 102 "Хімія" 25 листопада 2020 року о 15:00 відбудеться відкрита зустріч з експертною групою НАЗЯВО (національного агенства забезпечення якості освіти). Усі зацікавлені (окрім гаранта ОНП та представників адміністрації університету) можуть підключитися до он-лайн ZOOM-конференції та поспілкуватися з експертами НАЗЯВО з питань успіхів та проблем навчання аспірантів на хімічному факультеті. Час: 25 листопада 2020 о 15:00 Підключитися до конференції: https://us04web.zoom.us/j/76401719618?pwd=TlBJTWxyMU5CYUcxdFBLNnFrZlF5dz09 Ідентифікатор конференції: 764 0171 9618 Пароль: 2020
У студентки нашого факультету Валерії Титович діагностували лімфому Ходжкіна 2 стадії (різновид ракової пухлини). Валерія вже перенесла складну операцію по видаленню лімфовузла, але попереду довготривале та дороговартісне лікування. Ми просимо усіх небайдужих про допомогу.
Номер карти мами (ПриватБанк): 4149 4991 2432 8459 Цимох Яна
Цим розпочато передвиборчу кампанію. За посаду ректора будуть боротися 10 кандидатів:
Болтівець Сергій Іванович
Бугров Володимир Анатолійович
Вижва Сергій Андрійович
Вітренко Андрій Олександрович
Голуб Олександр Андрійович
Захарченко Петро Павлович
Конверський Анатолій Євгенович
Куцевич Максим Петрович
Хромець Віталій Леонідович
Чудовська Ірина Анатоліївна
Нагадуємо, що вибори ректора Університету відбудуться 25 листопада (середа) 2020 року з 9:00 до 15:00 на шести виборчих дільницях (деталі). Звертаємо увагу, що кожен штатний викладач та науковий працівник Університету має право брати участь у виборах ректора. Також у виборах беруть участь 580 виборників від студентства та 193 – від інших штатних працівників КНУ.
04.11.2020
Шановні колеги! З нагоди Міжнародного дня науки 2020 року Рада молодих вчених Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує Вас взяти участь у VІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених "Об’єднані наукою: перспективи міждисциплінарних досліджень". Конференція відбудеться 12-13 листопада 2020 року в online-форматі.
Мета заходу: обмін досвідом між вченими з різних галузей науки для вирішення актуальних проблем сучасної науки; висвітлення переваг міждисциплінарних досліджень та заохочення до створення спільних міждисциплінарних наукових проектів; налагодження контактів між молодими вченими з різних галузей науки для проведення подальших досліджень. Тематичні міждисциплінарні напрямки конференції:
Економічні, правові, інформаційні та соціальні аспекти національної безпеки;
Новітні матеріали та технології для потреб суспільства;
Інформаційно-комунікаційні технології та штучний інтелект: актуальні проблеми застосування та перспективи впливу на суспільство;
Засади сталого розвитку в контексті новітніх викликів сучасності.
В рамках конференції відбудуться панельна дискусія та пленарні лекції, присвячені обговоренню перспектив для молодіжного середовища у забезпеченні розвитку науки та майстер-класи. Для участі в конференції необхідно до 6 листопада 2020 р. заповнити Google-форму про участь у заході та надіслати тези доповіді (прикріпити через Google-форму або на електронну адресу unitedbyscience2020@gmail.com), оформлені за вимогами, що визначені в інформаційному листі. Організаційний внесок відсутній.
Звертаємо увагу, що перед публікацією матеріали проходять обов'язкове рецензування кваліфікованими експертами, після чого буде прийняте рішення про включення матеріалів до збірки тез доповідей. Збірка тез доповідей буде доступна для всіх учасників конференції в електронному форматі. Учасники конференції з усними доповідями будуть нагороджені сертифікатами. Для бажаючих за додаткову оплату (вартість узгоджується) збірка тез доповідей буде надрукована після проведення конференції. Вимоги до оформлення матеріалів та детальну інформацію можна знайти в інформаційному листі та на сайті Ради Молодих Вчених Університету. Приєднуйтесь до події у Фейсбук.
27.10.2020
До уваги абітурієнтів та учнів старших класів!
На хімічному факультеті розпочата реєстрація учасників на новий навчальний рік освітнього проекту "Лекторій для юних хіміків". Запрошуємо Вас стати слухачем нашого Лекторію, який надає унікальну можливість для всіх бажаючих поглибити свої знання та отримати нові в області хімії (детальніше тут). Програма Лекторію містить тематичні лекції з основних розділів хімії, а самі лекції будуть проходити в інтерактивній формі.
Для участі у Лекторії реєструйтесь за посиланням. Цьогоріч Лекторій вперше буде проходити в онлайн-форматі (до зняття карантинних заходів), у зв’язку з епідемічною ситуацією, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.
Початок занять запланований на листопад!
26.10.2020
Хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка з глибоким сумом сповіщає, що 25 жовтня 2020 року, після важкої хвороби, пішла з життя завідуюча навчальної лабораторії кафедри аналітичної хімії Ольга Миколаївна Желіба.
Увесь трудовий шлях Ольги Миколаївни був пов'язаний з хімічним факультетом Університету. Після закінчення навчання на кафедрі аналітичної хімії (1964 – 1969 рр.) вона працювала старшим лаборантом, інженером кафедри хімії і аналізу рідкісних елементів, з 1988 р. і по теперішній час – завідуючою навчальної лабораторії кафедри хімії і аналізу рідкісних елементів, а далі кафедри аналітичної хімії. Ольга Миколаївна брала активну участь у підготовці та проведенні лабораторних практикумів з курсів "Хімічна технологія", "Фізико-хімічні методи аналізу", "Спектральні методи аналізу", "Аналітична хімія навколишнього середовища", "Аналітична хімія еко- та біотоксикантів" для студентів хімічного факультету, "Хімічний аналіз природних вод" для студентів географічного факультету. За її допомогою було виконано ряд наукових робіт школярів Малої академії наук України. Желіба О.М. – співавтор навчального посібника "Аналіз природних вод та ґрунтів", декількох наукових статей і патентів.
Усе життя Ольга Миколаївна активно займалася громадською роботою: багато років була секретарем, а потім головою профбюро хімічного факультету, членом профкому університету, активним учасником профспілкового руху, з 2014 р. – заступником голови профбюро факультету. Опікувалася вона і проблемами ветеранів, виконуючи обов’язки заступника голови Ради ветеранів хімічного факультету. За свою багаторічну і сумлінну працю нагороджена чисельними грамотами і подяками від університету та Київського міського комітету профспілок.
Колеги пам’ятають, шанують і високо цінують її принциповість, небайдужість, активну життєву позицію, працьовитість та любов до життя. До останніх днів Ольга Миколаївна опікувалася проблемами рідного факультету і кафедри. Сумуємо за нашою колегою, висловлюємо глибоке співчуття рідним і близьким. Вічна їй пам’ять…
Співчуття рідним та близьким висловлює ректор, адміністрація, а також профспілкова спільнота Університету.
23.10.2020
Результати виборів виборців від категорії "Інші"
22 жовтня 2020 р. відбулися прямі таємні вибори осіб, які мають право брати участь у виборах ректора Університету, із категорій працівників, які не належать до наукових, науково-педагогічних і педагогічних штатних працівників. Список обраних представників та подробиці.
21.10.2020
Шановні співробітники! 22 Жовтня 2020 з 9:00 до 15:00 відбудуться вибори представників, які братимуть участь у виборах ректора від штатних працівників Університету, що не належать до наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників. У голосуванні беруть участь всі співробітники хімічного факультету зазначеної категорії. Голосування відбудеться на виборчій дільниці Головного навчального корпусу університету, ауд. 238 (вул. Володимирська, 60). *Для участі у виборах потрібно пред’явити Паспорт громадянина України. *Розподіл структурних підрозділів Університету за територіальними виборчими дільницями можна переглянути за посиланням.
До уваги студентів! Запрошуємо взяти участь у програмі академічної мобільності (САМ Україна) та отримати можливість навчатись протягом весняного семестру у Львівському національному університеті імені Івана Франка – партнері Київського національного університету імені Тараса Шевченка в реалізації проекту SAM, який фінансується Британською Радою та Європейським Союзом. Подробиці тут.
Запрошуємо Вас до участі у науковій конференції (з міжнародною участю) «Київська конференція з аналітичної хімії: Сучасні тенденції 2020», що присвячена пам’яті професора Ольги Антонівни Запорожець.
Конференція відбудеться дистанційно, в режимі онлайн 21 – 23 жовтня 2020 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Реєстрація на сайті конференції та приймання матеріалів і тез для співробітників хімічного факультету відбуватиметься до 12 жовтня 2020 року. Детальніше.
04.10.2020
Шановні освітяни, сердечно вітаємо з професійним святом!
Завдяки Вашій наполегливій праці, сумлінності, патріотизму, відданому служінню обраній професії Шевченків Університет уже понад 185 років є флагманом вищої освіти України.
Невичерпного натхнення нам, міцного здоров’я, широких можливостей для вдосконалення, належного визнання результатів, достатку й задоволення роботою і життям. Зі святом!
18.09.2020
Хімічний факультет щиро вітає нову зміну хіміків першокурсників 2020 року! Бажаємо міцного здоров'я, нестримної жаги до знань та натхнення, мудрих наставників, що допоможуть успішно подолати усі бар'єри активації у здоланні граніту науки, цікавого та насиченого студентського життя і нових досягнень!
16.09.2020
Зустріч зі студентами першого курсу відбудеться завтра - 17 вересня о 10 ранку! Запрошуємо студентів, викладачів та співробітників на подвір'я хімічного факультету.
16.09.2020
Вже за день наша Alma mater зустрічатиме нову когорту студентів - першокурсників 2020 року. Хімічний факультет щиро вітає абітурієнтів, що достойно подолали всі випробування непростого випускного року і приєднались до дружніх лав студентів-хіміків! Бажаємо вам успіхів та наснаги у новому життєвому етапі і чекаємо на зустріч! А зараз пригадаймо обличчя команди відбіркової комісії факультету - студентів та викладачів, з якими ви пройшли важливі кроки вступника:
07.09.2020
Вітаємо усю факультетську спільноту с початком нового навчального року! Бажаємо з головою поринути у навчально-науковий процес, насолоджуватись красою хімічних реакцій та долати нові наукові вершини, примножуючи "Utilitas, Honor et Gloria" нашої Alma mater!
Відео-гід "Як дістатись до відбіркової комісії хімічного факультету?"
24.08.2020
Щиро вітаємо із Днем Незалежності України! Шукайте кольори Державного Прапора у хімічних процесах:
19.08.2020
До уваги вступників на ОС Магістр!
Іспит з фаху для вступу на ОС Магістр відбудеться 22.08.2020 о 10:00 в Корпусі хімічного факультету за адресою: вул. Льва Толстого, 12. Консультація буде проведена 21.08.2020 о 13:00 на хімічному факультеті у ВХА.
16.08.2020
Шановні абітурієнти!
У вівторок 18.08.2020 та у четвер 20.08.2020 з 14:00 до 16:00 онлайн, у конференції Zoom (ідентифікатор конференції: 915 676 6133, код доступу: 2Tun5D) буде проводитися прийом абітурієнтів деканом хімічного факультету.
Запрошуємо вас до участі - ви маєте можливість поставити будь-які запитання щодо вступу! Модератор конференції - Наталія Мельник.
12.08.2020
До уваги абітурієнтів!
Прийом та перевірка документів у консультаційному центрі для вступників за спеціальними умовами (квота-1, переведення на вакантні місяця державного замовлення, співбесіда в університеті) у вихідні дні 15 серпня з 9:00 до 14:00 і 16 серпня с 9:00 до 18:00 буде проводитися відділом супроводу вступної кампанії за адресою просп. Глушкова 4Г, корпус факультету радіофізики, електроніки там комп'ютерних систем.
Попередня реєстрація для перевірки документів вступників проводиться на сайті master.knu.ua.
19.07.2020
Бажаєте зазирнути у навчально-наукові лабораторії та аудиторії майбутнього місця навчання? Ласкаво просимо на віртуальну екскурсію хімічним факультетом!
Вітаємо бакалаврів та магістрів з отриманням дипломів! Цьогоріч ми не маємо можливості насолодитись традиційною святковою атмосферою під час вручення дипломів, але точно впевнені, що випуск 2019-2020 н.р. війде в історію назавжди! Бажаємо вам бути успішними у всіх ваших добрих справах, такими ж життєлюбними, енергійними та щирими, як у студентські роки, цілеспрямованими, амбітними та здоровими! Щасливої долі та професійного зростання! До нових зустрічей у стінах нашої Alma Mater!
15.07.2020
Шановні випускники, наші майбутні абітурієнти! До ЗНО з Хімії лишилось зовсім трохи і родина хімічного факультету підтримує та чекає на Вас!
Чек-лист до ЗНО: ✔виспатись ✔залишити переживання осторонь ✔бути впевненим у своїх знаннях ✔розрахувати час на ЗНО
►подати документи на хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Перелік конкурсних предметів для вступу на бакалаврські освітні програми Хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка та їхні вагові коефіцієнти для вступників на основі повної загальної середньої освіти.
Познайомитись з життям факультету можна за посиланнями:
Вже за місяць відбудеться активний старт вступної кампанії-2020!
До уваги Абітурієнтів представляємо актуальну інформацію стосовно навчальних програм та діяльності хімічного факультету:
Хімічний факультет запрошує до вступу на перший курс бакалаврату та магістратури і готовий відповісти на всі ваші запитання аби допомогти визначитись із майбутнім професійним шляхом.
Поставте своє запитання у Google-формі, і ви обов’язково одержите вичерпну відповідь.
10.07.2020
Шановні колеги! Просимо ознайомитись зі стипендійною програмою "Вільний дух" - "Freigeist" Fellowships.
Напрям дослідження: всі дисципліни.
Тип фінансування:
Шановні учасники Всеукраїнської олімпіади КНУ ім. Т. Шевченка з хімії для абітурієнтів 2020 року!
Результати ІІ дистанційного туру Всеукраїнської олімпіади Київського національного університету імені Тараса Шевченка з хімії для абітурієнтів 2020 року. Переможцями є абітурієнти, які набрали 90 і більше балів і отримають до 20 додаткових балів до сертифікату ЗНО з конкурсного предмету "Хімія" при вступі на відповідні спеціальності КНУ.
Розв’язки завдань ІІ туру можна подивитись тут. Запитання та зауваження надсилайте на chem.olympic2020(at)gmail.com.
Участь в Олімпіаді - крок до вступу на хімічний факультет!
16.06.2020
До уваги студентів! Чудова нагода - навчання за обміном в одному з кращих ЗВО України - Львівському національному університеті імені Івана Франка! Скористайтесь цією можливістю протягом осіннього семестру (з вересня 2020) - подавайте заявки по 22 червня.
Умови гранту в межах реалізації проекту SAM, який фінансується Британською Радою та Європейським Союзом - повне фінансування:
150 грн. добових протягом всього періоду навчання (12 тижнів);
покриття витрат на проживання в гуртожитку Університету;
Щиро вітаємо стипендіатів Кабінету Міністрів України: Богдана Ващенко – аспіранта кафедри органічної хімії та Оксану Харченко – молодшу наукову співробітницю кафедри хімії високомолекулярних сполук. Бажаємо подальшого професійного зростання!
За традицією, в останню неділю травня своє професійне свято відзначають усі Хіміки України! А вже за кілька днів потому, 4 червня 2020 року, Хімічний факультет Шевченкового університету зустрічав усіх бажаючих на черговому Дні відкритих онлайн-дверей "Про хімію за філіжанкою кави".
Впродовж зустрічі з факультетською спільнотою – адміністрацією, викладачами, науковцями та студентами – учасники з перших вуст дізнавались найактуальнішу інформацію про факультет від фахівців своєї справи. Для тих, хто не зміг приєднатись до нашого заходу, є можливість ознайомитись із записом прямої трансляції на Youtube-каналі факультету за посиланням.
Якщо у вас залишились запитання – надсилайте їх у Google-формі за посиланням, і ми обов’язково надамо вичерпну відповідь.
Чекаємо на Хімічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка!
02.06.2020
Відгуки роботодавців та випускників про Хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка
Бажаєш краще дізнатись про перспективи майбутнього фаху? Роботодавці та випускники хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка про перспективи працевлаштування.
31.05.2020
Вітаємо з днем хіміка! Бажаємо знайти свою формулу щастя з активних елементів радості й удачі в житті, які істотно прискорять будь-яку реакцію щастя і успіху. Розвиватися як професійно, так і особистісно. Будьте справжніми новаторами і гідними послідовниками нашої видатної справи!
30.05.2020
Школярів, батьків та всіх бажаючих запрошуємо на День відкритих дверей "Про хімію за філіжанкою кави", що відбудеться в режимі онлайн!
З перших вуст будемо дізнаватись найактуальнішу інформацію про факультет від фахівців своєї справи.
У програмі дискусії:
Бадьорий ранок починається з хімічного процесу - приготування кави!
Хімічний факультет: історія та сьогодення.
Наукові напрямки кафедр.
Особливості освітнього процесу за ОР "Бакалавр" та "Магістр"
Наукова робота факультету: від студента до професора.
Перспективи працевлаштування.
Освітньо-науковий інформаційний простір та міжнародне співробітництво.
Особливості вступної кампанії 2020.
Олімпіада КНУ – вагомий крок до вступу!
Студентське життя.
Популяризація науки – показник свідомості суспільства.
"Реальна хімія у віртуальному просторі".
Хімічний факультет запрошує до вступу на перший курс бакалаврату та магістратури і готовий відповісти на всі ваші запитання аби допомогти визначитись із майбутнім професійним шляхом. Поставте своє запитання у гугл-формі і ви обов’язково одержите вичерпну відповідь.
Шановні учасники Всеукраїнської олімпіади КНУ ім. Т. Шевченка з хімії для абітурієнтів 2020 року!
Згідно рекомендацій Міністерства освіти і науки України для запобігання поширенню короно вірусної хвороби (COVID – 19) ІІ тур Всеукраїнської олімпіади Київського національного університету імені Тараса Шевченка з хімії для абітурієнтів 2020 року буде проведений в умовах дистанційної участі (у синхронному режимі) із забезпеченням надійної автентифікації учасників.
Переможці очного туру (учасники, які набрали не менше ніж 90 % балів в очному турі) отримають до 20 додаткових балів до сертифікату #ЗНО з конкурсного предмету "Хімія" при вступі на відповідні спеціальності КНУ.
Участь в Олімпіаді - крок до вступу на хімічний факультет!
20.05.2020
Хімічний факультет вітає Вас на XXI Міжнародній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії".
Наша конференція, що постала на ідеї зібрати разом талановиту молодь на хімічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка, приурочена до Дня Науки в Україні. Навіть світова пандемія коронавірусу та карантинні обмеження не стали перепоною для молодих науковців-хіміків.
Віримо, що проведення XXI Міжнародної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії" продемонструє важливу роль хімії як фундаментальної науки при вирішенні глобальних проблем, а також проілюструє прогрес, викликаний науковими відкриттями.
Бажаємо всім учасникам конференції, щоб наука приносила радість відкриття та задоволення високими результатами! Натхнення, креативності, сил та енергії для нових відкриттів на славу Науки та України!
Національний фонд досліджень оголосив новий конкурс "Підтримка досліджень провідних та молодих учених" Період подачі заявок 21.05 – 26.06.2020. Мета конкурсу – надання фінансової підтримки провідним науковцям України, які разом із здібними молодими вченими здійснюють наукові дослідження і розробки, спрямовані на отримання нових фундаментальних та прикладних знань, на сприяння вирішенню актуальних проблем розвитку держави, людини та суспільства та інтеграції української науки до світового наукового простору. Конкурсний відбір здійснюється відповідно до Порядку конкурсного відбору та фінансування Національним фондом досліджень України проєктів із виконання наукових досліджень і розробок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року № 1170. Види проєктів за термінами виконання: 1) проєкти з терміном виконання в 2020–2021 рр. 2) проєкти з терміном виконання в 2020–2022 рр.
Запрошуємо на загальноуніверситетський день відкритих вікон! 14 травня з 13-00 по 16-00 15 травня з 11-00 по 15-00 Увага! Зустріч з майбутніми хіміками відбудеться 15 травня об 11 у додатку Zoom. Посилання на конференцію. Пароль: 023372.
До уваги абітурієнтів! З 6 до 18 травняМіністерство освіти і науки України надає можливість змінити місце складання #ЗНО вказане під час реєстрації учасникам, місце проживання та заклад освіти яких знаходяться в різних областях, або ж на відстані понад 150 кілометрів одне від одного.
04.05.2020
Запрошуємо на загальноуніверситетський день відкритих вікон! 14 травня з 13-00 по 16-00 15 травня з 11-00 по 15-00 Увага! Зустріч з майбутніми хіміками відбудеться 15 травня об 11 у додатку Zoom. Посилання на конференцію. Пароль: 023372.
До уваги вступників на ОР "Магістр"! Зміни й процедура реєстрації для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ). Читайте за посиланням.
Запрошуємо прийняти участь у Міжнародній науково-практичній конференції молодих науковців, аспірантів і здобувачів вищої освіти "Проблеми та перспективи розвитку сучасної науки", яка відбудеться 21-22 травня 2020 року у Національному університеті водного господарства та природокористування. Для участі в конференції просимо надсилати матеріали до 10 травня 2020 року (включно). Надсилання заявки на участь у конференції здійснюється при заповненні форми за посиланням. У зв'язку із впровадженням карантинних заходів проведення конференції попередньо планується в онлайн форматі. Бажаючі виступити будуть мати таку можливість за допомогою комунікатора Hangouts Meet. Участь у конференції безкоштовна! Детальна інформація у інформаційному листі.
23.04.2020
Запроваджені в країні карантинні заходи продовжено до 11 травня 2020 року. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету міністрів України в середу, 22 квітня 2020 року. Зокрема, внесено зміни до раніше ухвалених актів Уряду, якими дію раніше запроваджених карантинних заходів продовжено з 24 квітня до 11 травня поточного року.
Запрошуємо операторів (зареєстрованих користувачів для модуля публікацій) Бази публікацій Університету Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяти участь у вебінарі, організованого Науковою бібліотекою ім. М. Максимовича: База публікацій університету – цілі, завдання та основні правила роботи. На вебінарі буде представлена основна інформація про роботу з ресурсами бази, а саме: основні можливості порталу, навігація по публічній та адміністративній частинах сайту, правила наповнення довідників та редагування матеріалів бази. Час проведення: 28 квітня (вівторок) 11.00-11.40 Підключитись до конференції Zoom. Ідентифікатор конференції: 766 5778 7070 Доповідач: Андрій Кушерський (viaz.univ.kiev(at)gmail.com), провідний фахівець Відділу інформаційно-аналітичного забезпечення науково-педагогічних працівників Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
17.04.2020
До уваги абітурієнтів! В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти розміщено посилання, за якими для повного занурення в процес учасники можуть переглянути відео, попрацювати з тестами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час. Зрештою на власні очі побачити, як проходить ЗНО. Детальніше.
✔ Шановні студенти і викладачі, адміністрація Університету проводить опитування про якість дистанційного навчання в Університеті. Опитування є цілком анонімним. Детальніше. Пройти опитування.
✔ Психологічна служба КНУ імені Тараса Шевченка з 7 квітня 2020 року відновлює роботу з консультування клієнтів! Консультації відбуватимуться онлайн щовівторка, щосереди та щочетверга засобами відеозв'язку в сервісі Zoom. Детальніше.
✔ Центр комунікацій Київський національний університет імені Тараса Шевченка започаткував проєкт: "Запитуй у фахівців: науковці КНУ імені Тараса Шевченка про коронавірус", який покликаний інформувати населення щодо поточної ситуації в світі й Україні. Детальніше.
06.04.2020
Шановні колеги! Реєстрацію та прийом тез
на ХІІ Всеукраїнську наукову конференцію студентів та аспірантів "Хімічні Каразінські читання – 2020" (ХКЧ’20) подовжено до 15 квітня! У зв’язку з карантином, організаційний комітет залишає за собою право проведення конференції в заочній формі або перенесення дати проведення конференції. Запрошення.
03.04.2020
Шановні колеги! Хімічний факультет запрошує студентів, аспірантів та молодих вчених взяти участь у XХI Міжнародній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії", яка відбудеться 20-22 травня 2020 р. В рамках конференції працюватимуть секції: аналітичної хімії, неорганічної хімії, органічної хімії, фізичної хімії, та хімії високомолекулярних сполук. Форма участі у конференції – заочна. Реєстрація та подача матеріалів триває до 10 травня 2020р. Організаційний внесок за участь відсутній. Електронний варіант збірки тез доповідей та електронний сертифікат (pdf-формат) будуть надіслані всім учасникам конференції на email.
Правила участі та вимоги до оформлення тез доповідей наведені на сайті конференції. Запитання стосовно конференції приймаються за електронною адресою conf_2020 (at) chem.knu.ua
Детальніше.
03.04.2020
Запрошуємо взяти участь у 1-й Міжнародній науково-практичній конференції "Нанооб'єкти та наноструктури" (N&N-2020), яка відбудеться на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка, Україна, 20-23 вересня 2020 року. Подробиці. Перейти на сайт конференції.
03.04.2020
Найстарша і найбільша міжнародна організація в галузі комп'ютерних наук – ACM (Association for Computing Machinery) – тимчасово відкриває свою електронну бібліотеку для всіх – аби в цей кризовий час підтримати науковців, студентів та освітян. Доступ до публікацій буде безкоштовним до 30 червня 2020 року. Переходьте за посиланням.
01.04.2020
Олімпіада Київського національного університету імені Тараса Шевченка для абітурієнтів. Підсумки дистанційного туру.
Завершився дистанційний тур Всеукраїнської олімпіади Київського національного університету імені Тараса Шевченка з хімії 2020 року для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти. Хімічний факультет вітає переможців заочного туру, допущених до участі в очному турі. Детальніше.
Участь в Олімпіаді - крок до вступу на хімічний факультет!
Карантин продовжено до 24 квітня – рішення Уряду Кабінет Міністрів України ухвалив рішення продовжити карантинні заходи до 24 квітня і розширити надзвичайну ситуацію на всю територію України. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду 25 березня 2020 року. Детальніше.
16.03.2020
Для того, щоб провести наступні три тижні з користю, ми підготували добірку безкоштовних освітніх платформ, які будуть в нагоді школярам, студентам, викладачам, співробітникам та всім бажаючим вчитися.
Згідно з рішенням Уряду від 11 березня 2020 року, з 12 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Терміни карантину можуть змінитися залежно від епідеміологічної ситуації в Україні.
Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти. Детальніше.
10.03.2020
Шановні колеги! Хімічний факультет запрошує студентів, аспірантів та молодих вчених взяти участь у XХI Міжнародній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії", яка відбудеться 20-22 травня 2020 р. В рамках конференції працюватимуть секції: аналітичної хімії; неорганічної хімії; органічної хімії; фізичної хімії; хімії високомолекулярних сполук. В програмі конференції – усні (до 10 хв.) та стендові доповіді. Можлива заочна участь в роботі конференції. Матеріали конференції будуть опубліковані у формі збірника тез, а участь у заході буде підтверджена сертифікатом учасника конференції.
Правила участі та вимоги до оформлення тез доповідей наведені на сайті конференції. Запитання стосовно конференції приймаються за електронною адресою conf_2020 (at) chem.knu.ua
Організаційний внесок за участь та публікацію тез складає 80 грн для студентів та 160 грн для аспірантів; за заочну участь та публікацію тез – 80 грн. Реєстрація та подача матеріалів триває до 26 квітня 2020 р.Детальніше.
10.03.2020
Увага!
Згідно з наказом ректора та рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я заняття "Лекторію для юних хіміків" на хімічному факультеті починаючи з 11 березня 2020 року тимчасово призупиняються.
Обмеження будуть діяти до окремого розпорядження. Слідкуйте за оголошеннями!Детальніше.
06.03.2020
Увага!
З метою запобігання захворювань, викликаних коронавірусом COVID-19, згідно з наказом ректора та рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я день відкритих дверей на хімічному факультеті запланований на 14 березня 2020 року скасовується. Детальніше.
03.03.2020
Хімічний факультет запрошує на День відкритих дверей! 14 березня 2020 року, Велика Хімічна Аудиторія, початок об 12-00.
Запрошуються усі бажаючі! Буде цікаво і пізнавально.
01.03.2020
Шановні колеги! З нагоди свята Весни запрошуємо усіх 5 березня 2020 р. в Актову залу Головного корпусу для отримання позитивних емоцій на святковий концерт за участю студентів юридичного факультету та військового оркестру ВІКНУ. Початок об 11-30.
27.02.2020
Рада молодих вчених Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує на тренінг-семінар "Публікаційна стратегія молодого науковця. Ресурси Web of Science Group" (спікер: Тихонкова І.О. - PhD, Clarivate Analytics), який відбудеться 4 березня 2020 року о 14.30 в аудиторії 204 Головного навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Реєстраційна форма.
24.02.2020
До уваги аспірантів останнього року навчання та кандидатів хімічних наук: наукова група прогресивного органічного синтезу (Advanced organic synthesis research team) в науково-дослідницькому інституті RIKEN (найкращий науково-дослідний інститут Японії) шукає постдока для проведення передових досліджень в області регіоселективної С-H активації за допомогою каталізу перехідними металами або каталізу, спрямованого на використання металів, розповсюджених в природі. Детальніше.
14.02.2020
Шановні студенти! 21 лютого о 15.00 на хімічному факультеті у ВХА відбудеться І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Запрошуються усі, хто бажає (серед студентів). Переможців буде відзначено поїздкою до Львова (на ІІ етап).
11.02.2020
13 лютого о 14:00 в 329 аудиторії Головного корпусу університету відбудеться тренінг для аспірантів – докторів філософії, випускників 2020 року та їх наукових керівників щодо нових вимог до захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії за участі проректора з наукової роботи проф. Жилінської О.І. та Вченого секретаря НДЧ доц. Караульної Н.В.
На заході фіналістки Премії L’Oréal "Для жінок у науці" 2018-2019 років розкажуть про те, як їм вдалося досягти успіхів у науці, чому варто не боятися йти до своєї мрії, та як своїми відкриттями підкорювати світ. Наші науковиці переконані, талант не має ні статевих, ні національних обмежень - жінки можуть абсолютно ВСЕ! Запрошуємо школярок та студенток STEM-спеціальностей відсвяткувати День жінок у науці разом з нами. Якщо ви завжди мріяли досліджувати, експерементувати, творити - цей захід точно допоможе вам зрозуміти, що ви на правильному шляху до своєї мрії. Участь в конференції безкоштовна, за умови попередньої реєстрації.
11 Лютого 2020 року о 15.00 у Великій хімічній аудиторії відбудеться Конференція трудового колективу хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Порядок денний: погодження кандидатури на посаду декана хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Посольство Франції в Україні відкриває конкурс стипендій для викладачів та науковців з великим досвідом роботи. Короткострокові стипендії для науковців з досвідом призначені українським науковцям, які співпрацюють з французькими університетськими та науковими закладами. Детальніше за посиланням.
31.01.2020
Міністерство освіти і науки України підвело підсумки ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади 2018/2019 навчального року - 67 студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка були нагороджені дипломами І-ІІІ ступенів, серед яких і студент хімічного факультету. Щиро вітаємо Квашу Дениса Андрійовича - студента 3-го курсу бакалаврату із отриманням диплому ІІІ ступеня! Наказ.
30.01.2020
Оголошено щорічний конкурс на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених - докторів наук у 2020 році. Вік науковців на весь час отримання Стипендії не може бути більшим 40 років. Детальніше.
Оголошено конкурс на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених у 2020 році. Детальніше.
29.01.2020
Вже третій рік поспіль хімічний факультет КНУ є співорганізатором Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В.В. Скопенка – індивідуального змагання для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Цьогоріч у фінальному етапі турнірних змагань, що тривав з 21 по 24 січня 2020 року, взяли участь школярі з Житомирської, Чернівецької, Полтавської, Хмельницької, Чернігівської областей та м. Києва. Детальніше про Турнір на Фейсбук та у новинах КНУ.
17.01.2020
Щиро вітаємо завідувача кафедри фізичної хімії, доктора хімічних наук, професора Фрицького Ігоря Олеговича з отриманням Відзнаки Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка! Бажаємо успіхів у здійсненні всіх ваших задумів!
17.01.2020
15 січня 2020 року на хімічному факультеті разом з Київським обласним комунальним позашкільним навчальним закладом "Мала академія наук учнівської молоді" та Департаментом освіти і науки Київської обласної державної адміністрації було проведено інтенсив-практикум з хімії для учнів 7-11 класів "Сучасна хімія: методологія теоретичних та практичних досліджень з хімії". Про актуальні та перспективні напрями наукових досліджень в хімії, спільні міжнародні навчальні програми для студентів доповів заступник декана з навчальної роботи доцент Павленко В.О., з основними завданнями та методами аналітичної хімії ознайомила доцент Тананайко О.Ю., про підходи до вирощування нановіскерів та кристалів-велетнів розповіла доцент Теребіленко К.В.
Дякуємо всім учасникам, організаторам, вчителям за плідну працю! Бажаємо подальших успіхів і до нових зустрічей!
Запрошуємо взяти участь у роботі ІIІ Міжнародної (ХІIІ Української) наукової конференції студентів, аспірантів і молодих учених "Хімічні проблеми сьогодення" (ХПС‑2020), яка відбудеться 25–27 березня 2020 р. на базі факультету хімії, біології і біотехнологій Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця).